Promosyon Ürünlerinizde Kalıcı Etki: Lazer Baskı

Promosyon ürün çalışması yaparken asıl amacımız müşterilerimizin ve hedef kitlemizin akıllarında kalıcı bir etki bırakmak ve uzun süreli en uygun tanıtımı yapmaktır. Promosyon ürün seçimi yaparken de bu amacımıza yönelik ürünler tercih ederek onların markamızla bağ kurmasını sağlamak isteriz.

Ürün seçimini doğru yaptıktan sonra dikkat etmemiz gereken diğer önemli nokta ürünün üzerine uygulanacak logo baskı kalitesidir. Tanıtım çalışmamızın etkili sonuç vermesi için logomuzun ürün üzerinde kalıcı olması gerekir.

Özellikle metal yüzeylere yapılan baskının kalıcı olması için en etkili yöntem lazer baskı uygulamaktır. Metal yüzeylere kimyasal çözeltilerle logo baskısı yapıldığında bir süre yüzeyde kalsa da ürün biraz kullanıldıktan sonra baskı silinmeye başlar. Bu da promosyon ürünümüzde istemediğimiz bir sonuçtur.

Lazer baskı ile metal yüzeylere logo baskısı yapıldığında, lazer ışınları metal yüzeyi yakarak matlaştırır ve kalıcı bir iz bırakır. Böylece uzun süreli kullanımlarda bile logonuz üründen silinmeyecek ve promosyon çalışmamız etkisini artıracaktır. Ayrıca çok hassas ışınlara sahip olduğu için logonuzun en ince ayrıntısına kadar yüzeye işleme şansınız olacaktır.

Lazer baskı hangi ürünlerde kullanılır?

Lazer baskının en sık kullanım alanı metal yüzeylerdir. Bunun yanı sıra, ahşap, deri ve bazı plastik yüzeylerde de kullanılabilmektedir. Özellikle ahşap yüzeylerde derin bir iz bırakarak baskılama yapılacağı için promosyon ürününüze estetik bir görünüm de kazandıracaktır.

Neden lazer baskı tercih etmeliyim?

Promosyon ürün çalışmamızdan başarılı sonuçlar elde edebilmemiz için ürünümüzün şık bir görünüme sahip olması ve uzun süre kullanılması gerekir. Ayrıca firma logo baskısı kaliteli olarak yapılmalı, sık kullanılsa bile üzerinden kolay silinmemelidir. Lazer baskı ile hem ürün üzerindeki logonuz estetik bir görünüme sahip olacak hem de firmanızın tanıtımını uzun süre yapabileceksiniz.
Lazer baskı hassas ve kaliteli bir baskı çeşidi olduğu için bu konuda tecrübeli ve kaliteli firmalarla çalışarak markanızın değerini artırabilirsiniz.