Promosyon UV Baskı ile Düz Zeminlerde Dijital Baskı Kalitesi

Promosyon ürünlere yapılan baskının en önemli özelliği kaliteli olmasıdır. Yapılan baskı ile firma logosu, ürün üzerinde en uzun sürede kalmalı ve dış etkenlerden çok fazla etkilenmemelidir.

Teknolojinin ilerlemesiyle geliştirilen ve en iyi sonuçların elde edildiği baskı türlerinden biri de UV baskıdır.

Dijital baskı çeşitlerinden biri olan UV baskı, mürekkebin baskı yapılacak yüzeye çarpar çarpmaz UV (ultraviyole) ışınları ile hızlı bir şekilde kurutulmasıyla yapılan bir baskıdır. Düz olan tüm yüzeylere uygulanabilir olması kullanım açısından avantaj yaratmaktadır.

UV baskı avantajları nelerdir?

Dijital teknolojinin ilerlemesiyle geliştirilen ve çok fazla alanda tercih edilmeye başlayan UV baskı birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

Güneş ışınlarına ve olumsuz hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olması uzun süreli kullanılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca çok hızlı kuruma özelliği olduğu için baskıların kısa sürede hazırlanmasını sağlar.

Dijital bir baskı çeşidi olduğu için renkler tam istenildiği gibi çıkar ve yüksek baskı kalitesi sayesinde uzun süre bozulmadan kalır.

UV baskı hangi ürünlerde kullanılır?

UV baskı çok fazla ürün çeşidinde kullanılabilmektedir. Baskı yapılacak yüzeyin düz bir yüzey olması kullanım için yeterlidir. Promosyon olarak tercih edeceğiniz metal, ahşap ya da tekstil gibi ürünlerde tercihinizi UV baskı olarak yapabilirsiniz.

Neden UV baskı tercih etmeliyim?

Promosyon ürünlerin en önemli özelliği üzerinde markanızın logosunu taşımasıdır. Logonuzun renklerinin kaliteli ve gerçek görünmesini UV baskı ile sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dış etkenlere karşı daha dayanıklı olduğu için uzun süreli reklamınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca en hızlı baskı çeşitlerinden biri olduğu için toplu olarak verdiğiniz promosyon ürün siparişlerinizde zaman kazanabilir ve ürünlerinizi hedef kitlenizle daha çabuk buluşturabilirsiniz.