Promosyon Ürünlerde Hangi Baskı Türü Tercih Edilmeli?

İşletmelerin büyümek ve satışlarını artırmak için başvurduğu birçok reklam yöntemi bulunur. Bunlardan en etkili ve uzun süreli olanı promosyon ürün hediye etmektir. Kurumsal promosyon ürünler sadece müşteriler için değil aynı zamanda işletmenin çalışanlarını memnun etmek için de kullanılabilmektedir.

Üzerinde firma logonuzun bulunduğu promosyon ürünler marka imajınızı doğrudan etkiler. Bu nedenle promosyon ürünün kaliteli olması kadar üzerine yapılan promosyon baskının da kaliteli olması önemlidir.

Hediye ettiğiniz ürün ne kadar uzun süre kullanılırsa ve firma logonuz kalıcı bir şekilde ürün üzerinde kalırsa, bu ürün yıllar boyu sizin reklam aracınız olmaya devam edecektir.

Promosyon Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Hedef kitlenizin ve müşterilerinizin ilgisine göre hediye edebileceğiniz çok fazla çeşit promosyon ürün bulunmaktadır. Bunların başında, kalemler, defterler, ajandalar, kupalar, powerbank ve usb bellekler gelmektedir.

Ürünlerin yüzeylerinin çeşitlerine göre yapılacak baskı çeşidi de değişiklik göstermektedir. Sıcak baskı, serigrafi ve tampon baskıların yanı sıra promosyon baskı denince ilk akla gelen baskı çeşitleri UV baskı ve lazer baskıdır.

Neden UV baskı tercih etmelisiniz?

UV baskı, dijital teknolojinin bizlere armağan ettiği gelişmiş baskı çeşitlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Hızlı kuruma özelliği nedeniyle adet olarak fazla olan promosyon ürün siparişlerinizi diğer çeşitlere göre daha hızlı alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra olumsuz dış etkenlere karşı daha dayanıklı olması logonuzun uzun süre ürünün üzerinde kalmasını sağlayacaktır. Bu sayede markanızı daha geniş kitlelere ulaştırabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca dijital bir baskı çeşidi olduğu için markanızın renklerini tam olarak ürünün üzerine yansıtabilir ve marka imajınızı sağlamlaştırabilirsiniz.

Lazer baskı neden daha çok tercih ediliyor?

Metal yüzeylerde daha sık kullanılan lazer baskı, ahşap, deri ve bazı plastik yüzeylerde de kullanılabiliyor. Özellikle ahşap yüzeylerde derin bir iz bırakması ürünlerin daha estetik görünmesini sağlıyor. Promosyon ürünlerde şık görünüm önemli olduğu için lazer baskı, logonuzun da ürün üzerindeki görüntüsüne ayrı bir hava katmış oluyor.

Aynı zamanda kalıcı baskı çeşitlerinden biri olduğu için logonuz promosyon ürün üzerinden kolay kolay silinmeyecektir. Böylece müşterilerinizin gözünde marka imajınızı güçlendirirken uzun süreli tanıtım yapmanıza da olanak sağlayacaktır.

Markanızı geniş kitlelere tanıtmak ve satışlarınızı artırmak için yapacağınız promosyon ürün çalışmasında baskı kalitesi çok önemli bir yere sahiptir. Müşterilerinizin kullanabileceği ürünler ve logonuzun üzerinden uzun süre silinmeyeceği baskı çeşidini tercih ederseniz promosyon ürün çalışmasında etkili sonuçlar alabilirsiniz.